Czy wybór odżywki dla sportowców ma znaczenie?

7 Views Comment Off

Suplemantacja w sporcie jest obecnie tematem nieznającym żadnych granic. Wśród grona zainteresowanych znaleźć można setki młodych, niedoświadczonych osób, dla których osiągnięcie sukcesu jest sprawą niecierpiącą zwłoki. Sklepy stacjonarne i preferujące sprzedaż wysyłkową prześcigają się w ofertach na najlepsze odżywki oferowane przez różnorodne, czasem mało znane na rynku firmy.

Ogólna niewiedza doprowadzić może do prawdziwego mętliku w głowie. Dla początkującego sportowca wybór odpowiedniego preparatu nie jest wcale tak oczywisty, jakby się mogło wydawać.

Szeroka gama produktów może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Przecież nawet najlepsze odżywki nie gwarantują pełnego sukcesu i zadowolenia. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż dopasowanie suplementacji zależy głównie od indywidualnych potrzeb organizmu i intensywności ćwiczeń aktualnie wykonywanych.. Gotowe mieszanki zawierają głównie aminokwasy wzbogacone w grupę aminową i karboksylową. Dzielą się na aminokwasy niezbędne, do których należy walina, lizyna, leucyna, warunkowo zbędne ( arginina, tyrozyna, cysteina), oraz zbędne aminokwasy, takie jak cystyna, alanina, czy kwas glutaminowy. Równie ważne są odżywki proteinowe będące podstawowym składnikiem diety sportowców, odpowiedzialne przede wszystkim za budowę mięśni.

Nie ma się, co dziwić, że początkującym sportowcom bardzo trudno jest wybrać najlepsze odżywki pomocne w uzyskaniu idealnej budowy ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego trenera, który w profesjonalny i właściwy sposób dopasuje dietę do indywidualnych potrzeb organizmu.

Czy wybór odżywki dla sportowców ma znaczenie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa