Nowa jakość na siłowni

4 Views Comment Off

Siłownie na szczęście to dzisiaj zdecydowanie więcej niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy nadal kojarzyły się głównie ze szkolnymi obiektami, lub obiektami dla zamkniętej grupki osób pracujących w specyficznych warunkach. To dzisiaj przede wszystkim luksusowe kluby, przynależność do których jest po prostu modna i daje wiele satysfakcji. W różnych miastach ceny mogą być bardzo różne, ale przeważnie około stuzłotowy karnet pozwala na nieograniczone wizyty na danej siłowni. W ramach takiego pakietu ma się dostęp zarówno do strefy kardio jak i przestrzeni, gdzie znajdują się rozmaite urządzenia do treningu siłowego, sylwetkowego czy wytrzymałościowego. Wiele z nich to nowoczesne multifunkcyjne atlasy, które są w stanie trenować wiele różnych partii mięśni czy zdolności jak chociażby balans i równowaga – w zależności od konfiguracji i ustawienia.

To bardzo ważne, aby przy pierwszym korzystaniu z takiego urządzenia obecny był trener personalny, który wszystko dokładnie zaprezentuje i wyeliminuje błędy postawy czy niedokładnie wykonywane ćwiczenie. Niestety wielu amatorów przy pierwszych wizytach niechętnie korzysta z pomocy trenera, który zatrudniony jest przez siłownię tylko i wyłącznie w celu doradzania i pomagania w dojściu do upragnionych wyników bez jednoczesnego ryzyka dla zdrowia, kondycji czy samopoczucia. Źle wykonywane ćwiczenie, nie dociągane do końca ruchy, to nie tylko poważne uchybienia techniczne, ale przeszkody w osiągnięciu prawidłowej postawy czy wyglądu. Często kończą się kontuzjami lub zdecydowanie większym bólem, niż zwykłe programowe zakwasy. W prawie każdym klubie z siłownią pracuje nawet kilku trenerów, z których większość ma ogromne doświadczenie w zawodowym uprawianiu i trenowaniu sportu i jeśli tylko ktoś chce się od nich dowiedzieć wszystkich tajników treningu – wystarczy zapytać.

Nowoczesne siłownie są bardzo świadome tego, że przychodzący do nich klienci szukają tam nie tylko dostępu do nowoczesnych urządzeń, które mierzą i zapamiętują wyniki dzięki cyfrowym systemom pomiarowym. Samo dostarczenie klientowi usługi dającej mu wrażenie samorealizacji i spełnienia, przy jednoczesnym stworzeniu atmosfery luksusu, to już wielki sukces. Przeważnie obecność innych zadowolonych klientów danej siec siłowni przyciąga kolejnych i baza klientów dość mocno się poszerza. Dla dobrze myślących i gospodarujących środkami właścicieli jest to idealny moment, aby wejść ze swoim biznesem na wyższy poziom i wprowadzić nowe produkty oraz usługi.

Ponieważ nowe siłownie mają przeważnie doskonały sprzęt z najwyższej półki od samego początku, mogą tez przy ich zakupie negocjować lepsze warunki chociażby umowy serwisowej. Dzięki temu przez pierwszą dekadę wymiana sprzętu praktycznie nie jest potrzebna a siłownia może zainwestować swoje zyski w zaplecze chociażby gastronomiczne czy salon regeneracyjny. Po treningu wiele osób bardzo chętnie zje coś, co będzie zgodne z ich dietą. Oprócz znajdujących się na każdej siłowni lodówek z gotowymi sałatkami, batonikami energetycznymi czy napojami witaminowymi i suplementami różnej maści – w bardziej nowoczesnych lokalizacjach znajduje się także restauracja. Podaje się tam oczywiście rzeczy całkowicie zgodne z menu przeciętnego sportowca. Jeśli ktoś chce pójść na całość, może także uruchomić salon odnowy biologicznej, w które można zamontować chociażby saunę i jacuzzi, świetnie działające na zmęczone mięśnie po treningu.

Nowa jakość na siłowni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa