Przyrost masy mięśniowej. Jak uzyskać widoczny i trwały efekt?

16 Views Comment Off

Osiągnięcie wymarzonej masy jest istotne dla każdego sportowca. Idealna muskulatura jest szczególnie ważna dla zawodowych kulturystów, ale również amatorów sportów siłowych. Jedyną i wcale nie prostą drogą do osiągnięcia precyzyjnej sylwetki jest trening ukierunkowany na zwiększenie masy mięśniowej trenujący każdą grupę mięśniową przynajmniej raz w tygodniu. Ćwiczenia, takie, jak przysiady, wyciskanie, podciąganie z użyciem sztangielek, lub sztangi, wzbogacone o prawidłową dietę węglowodanową przed i po treningu, oraz zwiększenie białka w proporcjach 3g na każdy kilogram masy ciała.

Równie ważne są odżywki na masę, dla osób o szczupłej budowie ciała, niemających problemów z nadwagą. Najlepszym rozwiązaniem są zestawy węglowodanowo-bialkowe. Preparaty zapewniające dostateczną ilość kalorii, składników odżywczych i witamin, przyśpieszające proces syntezy białek w mięśniach i uzupełniające zapasy glikogenu po intensywnym wysiłku fizycznym, podczas którego dochodzi do zwiększonej utraty białek.

Odżywki na masę oparte na glutaminie, która odpowiedzialna jest za wysoki poziom aminokwasów w organizmie. Do przyrostu masy przyczynia się przewaga anabolizmu nad katabolizmem, w przeciwnym razie doszłoby do zmniejszenia ilości białka i azotu, czego rezultatem byłby widoczny spadek masy mięśniowej. Odpowiednia dawka powinna być przyjmowana po każdorazowym, wzmożonym wysiłku fizycznym. Ze względu na fakt, że około 60% tkanki mięśniowej składa się z glutaminy zaleca się spożywanie odpowiedniej dawki suplementu po zakończonym treningu, po przebudzeniu i przed snem. Aminokwas podwyższa poziom hormonu wzrostu powodując tym samym szybki przyrost masy mięśniowej. Pragnąc osiągnąć maksymalne efekty warto sięgnąć po L-glutaminę, która uwalniana jest systematycznie w dopasowanej dawce, dzięki czemu anabolizm utrzymuje się w organizmie od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Przyrost masy mięśniowej. Jak uzyskać widoczny i trwały efekt?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa