Wytrwałość, pomysłowość i wola walki przede wszystkim

221 Views Comment Off

Chciałbym powiedzieć o czymś bardzo istotnym. O czymś, co na początku nauki zdradza każdy nauczyciel, co w gruncie rzeczy jest oczywiste, ale często niejednemu z nas nie przyjdzie na myśl w pierwszej chwili. Po pierwsze – nigdy nie osiągniemy celu, jeśli nie będziemy w niego wierzyć. Nieraz wydaje nam się, że jesteśmy zbyt słabi aby zdobyć coś, o czym marzymy. To podstawowy błąd popełniany szczególnie przez ludzi, którzy często dają za wygraną. A jak łatwo się przekonać – oddawanie walk walkowerem często przeradza się w pewnego rodzaju nałóg. Zaczynamy podejmować się coraz większej ilości wyzwań, ale bardzo szybko rezygnujemy w połowie drogi mając w głowie same czarne myśli.

Wiara w to, co się robi jest warunkiem koniecznym aby osiągnąć sukces. Kolejnym elementem ważnym szczególnie w kulturystyce i fitnessie jest pomysłowość. Jak wiadomo – każdy człowiek jest indywidualną jednostką i potrzebuje indywidualnego przepisu na sukces. Aby utrzymać dobrą kondycję i ładny kształt poszczególnych elementów ciała, konieczne jest długotrwała praca nad odpowiednimi ćwiczeniami. Jednakże nie musimy zakładać od razu zakupu rocznego karnetu na siłownię czy do klubu fitness. Faktem jest, że świat jest piękniejszy, kiedy mamy do czynienia ze świeżym powietrzem i wolną przestrzenią. Dlatego zachęcam do eksperymentowania z wszelkimi dobrodziejstwami, którymi obdarowuje nas natura. Korzystajcie ze spacerów, schodów, pagórków, drzew, rowerów. Róbcie wszystko, co wiąże się z mniej lub bardziej intensywnym ruchem, spełniajcie wszelkie zachcianki waszej wyobraźni. Prosty ruch jest najlepszym początkiem do poprawy kondycji i rozpoczęcia rzeźbienia swojego ciała.

Wytrwałość. Nie zrażajmy się chwilami zwątpienia. Nie porzucajmy ćwiczeń na zbyt długi czas. Nie jest konieczne bycie wybitnie systematycznym, ale należy pamiętać, żeby nie porzucać treningów. Przecież w gruncie rzeczy ten ruch, którego zażywacie daje wam bardzo wiele radości. Dzięki niemu wasz organizm produkuje hormony szczęścia – endorfiny. Czujecie się żywsi, bardziej gibcy. Na tym polega kulturystyka i fitness w moim wydaniu – dążymy do naturalnego kontaktu z własnym organizmem. Nie katujemy się wymyślnymi ćwiczeniami – robimy tylko to, na co mamy ochotę. Pamiętamy przy tym cały czas o ruchu. Bo ruch to najnaturalniejsza z czynności, jakie człowiek może wykonywać.

About the author

Archiwa