Odzież do biegania na jesień i zimę

2 Views Comment Off

Odzież do biegania na jesień i zimę

Dzisiaj wstałem mając w głowie jutrzejszy start w biegnijj Warszawo. Nie stresowałem się postanowiłem go potraktować rekreaacyjnie. Jedno mnie niepokoiło – poważne braki w mojej garderobie na chłodniejsze dni. Tym bardziej, że dzisiaj o 10:00 termometr pokazł 6 stopni!

Potrzebowałem: czapki i rękawiczek, koszulki z długim rękawem oraz kurtki biegowej – wszystko z oddychających tkanin, bo pocę się potwornie.

Kurtka biegowa

Zależało mi na kurtce zapewniającej ciepło w temperaturze poniżej 10 stopni (dlatego szwedki odpadają) z wentylacją na plecach i pod pachami. Dodatkowo myślałem o wygodnym miejscu dla iPoda i kapturze. Nie lubię kurtek szeleszczącących i jaskrawych. Maksymalny budżet 250 zł.

Po rozpoznaniu dostępnych na rynku produktów konkurowały ze sobą:

Nike+ Running Hoody (320841) w kolorze niebieskim

nike_clima-fitrunninghoody_front
nike_clima-fitrunninghoody_back

oraz Reebok Core Wind Jacket (K18730) w kolorze czarnym.

reebok_core_wind_jacket

Materiał

Kurtka firmy Nike jest wykonana z lekko szeleszczącej tkaniny przypominającej ortalion. Posiada ocieplenie z przodu kurtki z tyłu zaś dużą siatkę umożliwiającą wentylację. Wyrób Reeboka jest zrobiony z miękkiej tkaniny. Z tyłu posiada również wentylację, ale nie w postaci siatki lecz cienkiej, oddychającej tkaniny. Biorąc pod uwagę, że ma być ona używana w chłodniejsze dni wskazanie na Reeboka.

Dodatki

Kurtka Nike posiada składany cienki kaptur oraz kieszonkę na Ipoda ulokowaną w dość niewygodnym miejscu (w bocznej kieszeni jest dodatkowa kieszonka). Na uwagę zwraca również dwustronny zamek. Konkurencyjny produkt ma kieszonke umieszczoną na lewej piersi – dużo wygodniej jest mi tam umieścić odtwarzacz i go obsługiwać. Wskazanie dla Nike.

Kolor

Jestem zwolennikiem stonowanych barw dlatego mały plusik dla Reeboka.

Cena

Nike+ Running Hoody – 229 zł/ Perfect Sport/ Factory – udało się znaleźć w promocji normalna cena to 299 zł!

Reebok Core Wind Jacket -149zł/ Go Sport/ Wola Park – kolejna promocja normalna cena to 199zł

Różnica 80zł na zbliżonych produktach to przepaść, mimo mojej sympatii do marki Nike, nie jestem skłonny płacić tyle za znaczek.

Podsumowanie

Oba produkty są bardzo zbliżone do siebie, ale bardziej moje oczekiwania spełnił produkt Reeboka. Szalę ostatecznie przechyliła różnica w cenie.

Czapka i rękawiczki

W lato biegam, za wyjątkiem dużych upałów jedynie w opasce na czoło. Na chłodniejsze dni szukałem czegoś innego od zwykłej czapeczki z daszkiem, bądź grubej zimowej czapki. Udało się mi znaleźć w Intersporcie zestaw czapkę z rękawiczkami wykonane z oddychającej tkaniny.

nike_runninggiftpack_lrg1
nike_runninggiftpack_lrg2
nike_runninggiftpack_lrg3

Running Gift pack – 79 zł/ Intersport/ Arkadia – normalna cena 109zł

Koszulka z długim rękawem

Do wyboru miałem bieliznę sportową nike pro lub koszulkę nike AEG (linia zimowa). Po długim namyśle wybrałem klasyczną koszulkę. Jeśli będę biegał w zimę zastanowię się nad bielizną

Koszulka nike AEG – 120zł/ Perfect Sport/ Factory

Podsumowanie:

Wydałem niecałe 350zł i doposażyłem się w markowy sprzęt pozwalający mi biegać w chłodniejsze dni. Część z niego, w zależności od pogody wypróbuję jutro na Biegnij Warszawo.

Odzież do biegania na jesień i zimę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa