Ergo trening nr 30 – trening z Olgą i Pawłem

10 Views Comment Off

Ergo trening nr 30 – trening z Olgą i Pawłem

W Warszawie pojawia się coraz więcej inicjatyw biegowych dla amatorów. Sklep Ergo próbuje integrować biegową społeczność poprzez wspólne treningi. To doskonała okazja do spotkania osób o podobnych zainteresowaniach, wymiany doświadczeń i pobiegania w doborowym towarzystwie.

 

Był to mój drugi Ergo Trening, ale ten był wyjątkowy. Miałem okazję spotkać sportowców, których jako amatorzy rzadko widzimy na zawodach. Gdy my walczymy z połową dystansu oni już są na mecie. Gośćmi treningu było sportowe małżeństwo Paweł Ochal i Olga Kalenderova – Ochal.

 

Paweł to mistrz Polski w maratonie z 2007, zwycięzca maratonu Warszawskiego z 2009 roku i rekordzista trasy z czasem 2:12:20. W tym roku był trzeci na maratonie w Dusseldorfie 2:13:23.

Olga to jedna z najbardziej znanych w Polsce ukraińskich biegaczek. Legitymuje się wynikami: 01:15.11 w półmaratonie (Metz 2009) oraz 02:33:05 (Wiedeń 2010, 3 miejsce).

Dla mnie i innych uczestników spotkania była to wyjątkowa okazja do spotkania rozmowy oraz treningu ze sportowymi idolami.

Na początku spotkania Janek zainaugurował ścianę sław w Ergo. Poprosił Pawła i Olgę o złożenie tam podpisu oraz wpisanie wyniku z którego są najbardziej zadowoleni. Zgodnie wpisali tam swoje rekordy życiowe z maratonu i uzasadniali dlaczego właśnie z tego wyniku są najbardziej dumni.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od truchtu do ogrodu Krasińskich gdzie Paweł poprowadził rozgrzewkę. Dalej ruszyliśmy na Nowe Miasto gdzie nastąpił podział na grupy nizinną i podbiegową. Olga poprowadziła nizinnych Paweł górali. Obydwie grupy spotkały się w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza. Nizinni biegali rytmy (ja miałem okazję być w parze z Olgą) a górale trening siły biegowej. Po powrocie do sklepu zrobiliśmy rozgrzewkę zgodnie z sugestią Olgi wewnątrz. Na koniec czekał na nas poczęstunek owocowy z okazji jubileuszu.

Ergo trening nr 30 – trening z Olgą i Pawłem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa