Dobroczynne właściwości odżywek na bazie białka

8 Views Comment Off

Białka są podstawowym składnikiem odżywczym i budulcowym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać około 15-20% białka pochodzącego z produktów, zawartych w roślinach strączkowych, takich jak groch, fasola, ziarna zbóż, ale również w jajach, mięsie, rybach, oraz produktach mlecznych. W procesie trawienia białka rozkładane są na aminokwasy niezbędne do produkcji hormonów, regeneracji tkanek, czy w procesie wzrostu.

U przeciętnego człowieka ilość dostarczanych do organizmu składników odżywczych jest najczęściej wystarczająca, jedynie w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia połączony z intensywnym wysiłkiem fizycznym, konieczne jest uzupełnienie diety w proteiny zawierające aminokwasy. Odżywki białkowe stosowane najczęściej przez sportowców umożliwiają szybszy przyrost masy mięśniowej, utratę tkanki tłuszczowej, oraz zwiększenie efektywności treningu. Jedynym warunkiem jest prawidłowa dieta i regularny program treningowy, gdyż z całą pewnością cudowne specyfiki nie istnieją.

Odżywki białkowe znajdują zastosowanie w kulturystyce, zawierają białka pochodzące z soi, mleka, jajek pomocne w uzyskaniu idealnej masy mięśniowej. Największą wartością odżywczą charakteryzują się koncentraty serwatkowe, w skład, których wchodzą witaminy z grupy B. Znakomicie pobudzają syntezę białek, umożliwiając rozrost i przyrost masy ciała, budowę muskulatury, wspomagają aktywność fizyczną, napinanie mięśni i odbudowę kości. Proteiny ułatwiają dostarczanie aminokwasów do komórek mięśniowych, przyczyniają się do przewagi anabolizmu nad katabolizmem. Odżywki na bazie białka są całkowicie bezpieczne i łatwo przyswajalne przez organizm.

Dobroczynne właściwości odżywek na bazie białka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa